Anneleri uyaran sosyal deney

anneleri-uyaran-sosyal-deney

Youtube üzerinde JoeySalads adıyla sosyal deneyler yapan Joey isimli kullanıcı, çocukların güvenliğiyle ilgili yeni bir çalışmaya imza attı.
05 Mayıs 2015 Salı 14:27

Joey, çocukların bir yabancı tarafından kolayca istismar edilip edilemeyeceğiyle ilgili kısa bir deney yaptı. Kamerasıyla birlikte bir çocuk parkına giden Joey, burada önce ebeveynlerle konuşup yaptığı sosyal deneyden bahsetti. Daha sonra gönüllü olan ailelerden, onların çocuğunu test edebilmek için izin alan Joey çalışmasına başladı. Yaptığı sosyal deneyde, ailelerin çocuklarına her gün tembih ettiği “Yabancılarla konuşma” sözüne çocukların ne kadar uyduğunu kontrol eden araştırmacı tehlikenin boyutunu gözler önüne serdi. İzin aldığı ailelerin çocuklarına, tıpkı bir yabancıymış gibi yaklaşan Joey, elindeki yavru köpeğiyle birlikte çocuklarla sohbet etmeye başladı.

Güven sağladı

Annelerinin tahminlerinin aksine, videoda yer alan 3 çocuk da hiç tanımadıkları bu yabancıyla önce sohbet etti, sonra da yabancının elini tutarak parktan uzaklaştı. Tüm bunlar olurken, aileler ise şaşkınlık içinde olan biteni izledi. Yapılan sosyal deney ise akıllara, çocukların güvenliğinin ne kadar kaygan bir zemine oturduğunu gösteriyor. Önyargısı olmayan bu küçük insanlar, tanımadıkları maltepe escort bir yabancıya kolayca güvenebiliyor. Bu da onları, kötü niyetli kişilerin istismarına açık hale getiriyor. Videonun sonunda, çocukların bu masum güven duygularının karşılıklarını alabilecekleri bir dünyada yaşama hayali ise akıllarda beliriyor.

İşte Joey'in sosyal deneyi İZLE: 

 Haber okunma sayısı: 3439

Haberin etiketleri:

SOSYAL DENEY


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

AYDIN - HAVA DURUMU

AYDIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ