DÜNYA

Nobel Barış Ödülü'nün sahipleri belli oldu

nobel-baris-odulunun-sahipleri-belli-oldu Bu yılki Nobel Barış Ödülü Hindistan ve Pakistan'a gitti.

Mısırlı gazeteciler darbeye üzüleceklerine böyle sevindiler

misirli-gazeteciler-darbeye-uzuleceklerine-boyle-sevindiler Mısır'da dün gece ordunun yönetime el koyduğunu haber alan darbe yandaşı Mısırlı bazı gazeteciler televizyon ekranlarında sevinç gösterisi yaptı.

Mısır'da ordunun verdiği süre 17:00'de doluyor

misirda-ordunun-verdigi-sure-1700de-doluyor Mısır'da ordunun verdiği ultimatomun süresinin dolmasına kısa bir süre kala, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin 'canımı vermeye hazırım' çıkışına ordudan benzer bir yanıt geldi.

‘Ordu yönetime el koyacak’

ordu-yonetime-el-koyacak Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, ordunun kendisine verdiği 48 saatlik ultimatomu reddetti. Ordunun siyasi aktörlere aralarındaki anlaşmazlığı çözmek için 48 saat süre verdiği ultimatomdan önce

Tahrir darbe değil demokrasi istiyor

tahrir-darbe-degil-demokrasi-istiyor Mısır devriminin simgesi Tahrir Meydanı, panayır alanını andırıyor. Meydanı dolduran her yaştan Mısırlı, ordunun muhtıralarına karşı çıkıyor, Mursi’nin halkın isteği doğrultusunda istifa

Irkçı lidere AP darbesi

irkci-lidere-ap-darbesi Avrupa Parlamentosu aşırı sağ parti Ulusal Cephe(FN) lideri Marine Le Pen'in dokunulmazlığını kaldırdı.

Maliki: PKK’ların girişi egemenliğimizi tehdit ediyor

maliki-pkklarin-girisi-egemenligimizi-tehdit-ediyor Irak Başbakanı Nuri Maliki, Türkiye’de bulunan PKK terör örgütü üyelerinin sınırı geçerek ülkenin kuzeyine girmelerinin Irak’ın egemenliği açısından tehdit oluşturduğunu söyledi.

İsrail 'vize' işlemlerini durdurdu!

israil-vize-islemlerini-durdurdu İsrail'in Ankara Büyükelçiliği, İsrail Dışişleri Bakanlığı'ndaki iş yavaşlatma nedeniyle konsolosluk hizmetlerinin yeni bir talimata kadar durdurulduğunu açıkladı.

İngiltere'de tartışma yaratan 'ezan' kararı

ingilterede-tartisma-yaratan-ezan-karari İngiliz Channel 4 televizyonu Ramazan ayı boyunca ülkedeki Müslümanlar için canlı ezan yayını yapacak. İngiliz televizyonlarında bir ilk olan bu yayın önümüzdeki hafta başlayacak ve sadece sabah

Mısır ordusundan müdahale sinyali

misir-ordusundan-mudahale-sinyali Mısır'da yaşanan gerilim hakkında ordudan açıklama geldi.

Suriye sınırında şüpheli yabancılar

suriye-sinirinda-supheli-yabancilar Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde kamuoyuna duyurduğu kayıtlarına göre; Türkiye'nin iç savaş ortamı içinde bulunan Suriye ile olan uzun sınırında Haziran ayı içinde binlerce kişi,

Mursi: "Mısır ikinci bir devrim yaşamayacak"

mursi-misir-ikinci-bir-devrim-yasamayacak Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, ülkenin ikinci bir devrime sahne olmayacağını vurgulayarak, muhalefetin erken seçim önerisini reddetti.

Ahmedinejad Moskova’da Putin’le görüşecek

ahmedinejad-moskovada-putinle-gorusecek İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Suriye krizi başta olmak üzere bölgede yaşanan sorunları görüşmek üzere Rusya’nın başkenti Moskova’ya geliyor.

On binlerce kişi Mursi'yi protesto ediyor

on-binlerce-kisi-mursiyi-protesto-ediyor Mısır'ın başkenti Kahire'deki Tahrir meydanında toplanan on binlerce kişi bir yıl önce seçilen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin istifasını istedi.

AB müzakerelerine Türkiye'yle birlikte başladı, yarın üye oluyor

ab-muzakerelerine-turkiyeyle-birlikte-basladi-yarin-uye-oluyor Hırvatistan, yarın resmen AB’nin 28inci üyesi oluyor ama ekonomisindeki sorunlar ve AB'deki devam eden kriz, soru işaretleri ve eleştirileri yaratmış durumda.

Mısır’da muhalefet büyük bir gösteri için toplanıyor

misirda-muhalefet-buyuk-bir-gosteri-icin-toplaniyor Mısır’da muhalif gruplar, başta başkent Kahire olmak üzere büyük bir gösteri için toplanmaya başladı.

ABD, Avrupa Birliği ofislerini mi dinledi?

abd-avrupa-birligi-ofislerini-mi-dinledi Amerikan istihbaratının, Washington’daki ve Birleşmiş Milletler merkezindeki Avrupa Birliği (AB) ofislerine dinleme böcekleri yerleştirdiği ifade edildi.

İran’ın yeni liderinden dünyaya ılımlı mesaj

iranin-yeni-liderinden-dunyaya-ilimli-mesaj İran’da sürpriz bir şekilde cumhurbaşkanı olarak seçilen ılımlı lider Hasan Ruhani, dış politikada yumuşamanın ilk sinyallerini verdi.

Putin'in hamlesi Türkiye'yi kızdıracak

putinin-hamlesi-turkiyeyi-kizdiracak Suriye’de Beşar Esad yönetimi ile isyancılar arasında çatışmalar sürerken Rusya’nın Akdeniz’de yeni bir askerî üs arayışına girmesi dikkat çekti.
Putin'in, Kıbrıs Rum kesimi ile askeri

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

AYDIN - HAVA DURUMU

AYDIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ