EĞİTİM

En iyi kahvaltı tabağı için yarıştılar

en-iyi-kahvalti-tabagi-icin-yaristilar ''Ben kahvaltımı okulumla yapıyorum”

Aydın İl MEM Kurduğu Müzeyle 21.YY becerilerine ağırlık vererek Eğitime katkı sunuyor.

aydin-il-mem-kurdugu-muzeyle-21yy-becerilerine-agirlik-vererek-egitime-katki-sunuyor Müzede 21.yy öğrencilerinin kazanması gereken yetenekler ve öğrenmesi yararlı konular, hem de bu becerilerin desteklenmesi için kullanılabilecek sistemler açık bir şekilde sunuluyor.

MEB LGS raporu hazırladı

meb-lgs-raporu-hazirladi Bu yıl ilki yapılan LGS sonuçlarına göre, liselere yerleşen öğrencilerin performansını içeren değerlendirme raporu hazırlandı. Raporda en düşük ortalamanın matematik testinde olduğu görüldü.

Anne ve babalara özel karne tüyoları

anne-ve-babalara-ozel-karne-tuyolari Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Arzu Önal Sönmez, anne ve babalara özel, karne değerlendirme tüyoları verdi.

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında Kırtasiye ödeneği ne kadar olacak?

2016-2017-egitim-ogretim-yilinda-kirtasiye-odenegi-ne-kadar-olacak Öğretmenlerin öğretim yılına hazırlık ödeneği belirlendi.

2016 KPSS SONUÇLARI AÇIKLANDI TIKLA ÖĞREN

2016-kpss-sonuclari-aciklandi-tikla-ogren ÖSYM 2016 KPSS Sınav Sonuçlarını Açıkladı. Memur adaylarının KPSS heyecanı son buldu. Ais.osym.gov.tr 'den 2016 KPSS sonuçlarını öğrenmek için haberimizi tıklayın..

2016 YGS soruları yayınlandı - TIKLA ÖĞREN

2016-ygs-sorulari-yayinlandi---tikla-ogren Dün yapılan YGS'de adaylara yöneltilen sorular açıklandı.

YGS'deki uzun Türkçe soruları gençleri isyan ettiriyor

ygsdeki-uzun-turkce-sorulari-gencleri-isyan-ettiriyor Adayların en yüksek başarı gösterdiği test Türkçe. Buna rağmen 40 soruluk testin yapılma ortalaması 15.8. Türkçe'de 120 kelimeyi bulan sorular ise 'dijital çağın' gençlerini isyan ettiriyor

Engellileri sınav heyecanı sardı

engellileri-sinav-heyecani-sardi Kamu personeli olmak isteyen engelliler, 24 Nisan'da yapılacak EKPSS kurslarda hazırlanıyor.

Türk üniversitesi en iyiler arasında

turk-universitesi-en-iyiler-arasinda İngiliz üniversite değerlendirme kuruluşu Times Higher Education, dünyanın en iyi 800 üniversitesini açıkladı. Türk üniversiteleri, 4 yeni katılımla 11 üniversite ile listede yer aldı

BAĞIMSIZ ANAOKULLARINDAN ALINAN REHBERLİK NORMUNA DANIŞTAY’DAN İPTAL…

bagimsiz-anaokullarindan-alinan-rehberlik-normuna-danistaydan-iptal Türk Eğitim Sen'in Açtığı Davada Norm Kadro Yönetmeliğinin Bazı Hükümlerine Danıştay’dan İPTAL geldi.

13 devlet üniversitesinin rektör adayları Cumhurbaşkanlığı’na sunuldu

13-devlet-universitesinin-rektor-adaylari-cumhurbaskanligina-sunuldu YÖK, 13 devlet üniversitesinde yapılan seçim sonucunda belirlenen 6 aday arasından ilk 36’ünü seçerek Cumhurbaşkanlığı’na sundu.

YÖK 3 üniversitede sıralamayı değiştirdi

yok-3-universitede-siralamayi-degistirdi Üniversitelerde yapılan seçimlerde belirlenen 3’er rektör adayının isimleri, YÖK tarafından Cumhurbaşkanlığı’na sunuldu. Listelerde 13 devlet üniversitesinin 3’ünde sıralamalar değiştirildi.

ÖSYM soruları açıkladı! İşte YGS soruları

osym-sorulari-acikladi-iste-ygs-sorulari ÖSYM, YGS sorularından rastgele seçilen yüzde 20'sini açıkladı.

Aydın Zübeyde Hanım Anaokulu'nda 'Montessori' eğitimi

aydin-zubeyde-hanim-anaokulunda-montessori-egitimi (GEKA) tarafından kabul edilen Montessori Eğitici Eğitimi Programı sözleşmesi, Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) ile GEKA arasında imzalandı.

2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu

2015-ogrenci-secme-ve-yerlestirme-sistemi-osys-kilavuzu- 2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (2015-ÖSYS): Başvurulara İlişkin Adayları Bilgilendirme

Öğretmenlik Meslek Bilgisi Dersleri öğretmenleri rehberlik branşına geçebilecek

ogretmenlik-meslek-bilgisi-dersleri-ogretmenleri-rehberlik-bransina-gecebilecek Milli Eğitim Bakanlığı, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı “ Öğretmenlik Meslek Bilgisi Dersleri” alanında görev yapan öğretmenlerin rehberlik, psikoloji, felsefe alanına geçmeleri için uygun

2015 YILI MEB HİZMETİÇİ EĞİTİM PLANI YAYINLANDI

2015-yili-meb-hizmetici-egitim-plani-yayinlandi MEB, 2015 Yılında uygulanacak Hizmetiçi Eğitim Planını illere gönderdi

MEB'den hayal kırıklığına neden olan alan değişikliği açıklaması

mebden-hayal-kirikligina-neden-olan-alan-degisikligi-aciklamasi Milli Eğitim Bakanlığı, alan değişikliğini sınırlı tuttu.

Aydın 2014 müdürlük mülakat sonuçları Excel sıralı

aydin-2014-mudurluk-mulakat-sonuclari-excel-sirali Aydın 2014 müdürlük mülakat sonuçları Excel sıralı