Aydın İl MEM Kurduğu Müzeyle 21.YY becerilerine ağırlık vererek Eğitime katkı sunuyor.

aydin-il-mem-kurdugu-muzeyle-21yy-becerilerine-agirlik-vererek-egitime-katki-sunuyor

Müzede 21.yy öğrencilerinin kazanması gereken yetenekler ve öğrenmesi yararlı konular, hem de bu becerilerin desteklenmesi için kullanılabilecek sistemler açık bir şekilde sunuluyor.
24 Ağustos 2019 Cumartesi 01:06

 Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kurulan Cahit ARF Matematik bilim ve Medeniyet Müzesi hem bürokratlar hem de siyasiler tarafından ilgi görmeye devam ediyor. Son olarak Ak Parti MKYK üyesi ve Aydın Milletvekili olan Metin Yavuz’un ziyareti sonrası “ Tüm Türkiye’ye örnek olabilecek müze” olarak nitelendirilen Cahit ARF Matematik Ankara escort bayan Bilim ve Medeniyet Müzesi eğitim camiasının yanı sıra hem bürokratların  hem de siyasilerin takdirini topladı.

Öğretmenlerin, müzeleri eğitim ortamı olarak kullanmaları, çocukların sınıf içi öğrenmelerini daha sahici öğrenme ortamlarına taşıyarak farkındalık, bilinç ve beceriye ilişkin kazanımlarını birleştirmek amacıyla MEB tarafından başlatılan “MÜZEDE EĞİTİM” sürecine en iyi örneklerinden olabilecek Matematik bilim ve medeniyet müzesi Aydın İL MEM Tarafından Aydın’da kurulmuştu.

Milli Eğitim Bakanı Sn Ziya Selçuk tarafından önemle vurgulanan Müzede Eğitime hizmet eden ve ziyaretçileri tarafından tüm Türkiye’ye örnek olarak değerlendirilen Müze İl Müdürü Seyfullah Okumuş’un liderliğinde Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Aydın’da kuruldu. Ve kurulduğu günden beri toplumun birçok kesimi tarafından olumlu ifadeler alarak MEB Bakanı Ziya Selçuk’un  tam da işaret ettiği müze olmuş yorumlarını da beraberinde getiriyor.

Müzeyi 2018-19 öğretim yılında Mesleki çalışma haftası içinde 730 öğretmenin ziyaret ederek mesleki ve kişisel gelişimi için yararlandığı biliniyor.
 
Haber okunma sayısı: 1316

Haberin etiketleri:

müze, Cahit arf, Aydın il MEM, mATEMATİK


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

AYDIN - HAVA DURUMU

AYDIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ