Kimler fitre ve zekat verebilir?

kimler-fitre-ve-zekat-verebilir

Ramazan Ayı öncesinde Kırşehir Müftü Yardımcısı Şinasi Öztürk, ‘Fitre ve Zekat’ın kimler tarafından nasıl verilebileceğini açıkladı.
03 Temmuz 2013 Çarşamba 10:41

 Öztürk, “Fitre ve Zekat konusu tamamıyla ramazan ayı ile ilişkili gibi bilinse de aralarında bir fark var. Fitre, ramazan ayına ait mali bir ibadettir. Zekat ise ramazan dışında da zamanı gelince yapılan bir ibadettir. Genelde insanımız fitre ve zekatı ramazan ayında veriyorlar. Fitre miktarı bu sene ramazanla ilgili olduğu için 9 lira 25 kuruş olarak Diyanet İşleri Başkanlığınca açıklanmıştır.

Başkanlık Türkiye genelinde bir harcama mutfak masrafı harcaması ortalamasına göre bir rakam çıkarıyor ve bunu Türkiye genelinde uyguluyor. Ancak yaşadığımız şehir ve semt bile bunu etkiler. İnsanlar kendi geçim standartlarına göre fitre vermeli. İlla açıklanan rakam üzerinde ya da altında verilecek diye bir kaide yok” şeklinde konuştu.Kaynak: http://ramazan.milliyet.com.tr/kimler-fitre-ve-zekat-verebilir-/dinibilgiler/detay/1731440/default.htmEtiketler: Kırşehir , Türkiye , Diyanet , insanlar , Ramazan

Haber okunma sayısı: 6503Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • aasf

    Misafir: fasdf as e 29 Ağustos 2013 00:54

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

AYDIN - HAVA DURUMU

AYDIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ