SAĞLIK

Çocuğunuzu soğuk algınlığından korumanın yolları

cocugunuzu-soguk-alginligindan-korumanin-yollari Soğuk algınlığı nasıl önlenir? Çocuğunuz hasta olmadan alacağınız önemli tedbirler ve hastalık döneminde izleyeceğiniz yollar...

Çocuklarla çıkılan yaz tatilinde dikkat edilmesi gerekenler

cocuklarla-cikilan-yaz-tatilinde-dikkat-edilmesi-gerekenler Çocuklu bir tatil planı yapan ebeveynlerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar var. Siz de çocuklu tatile çıkacaksanız haberimize bir göz atın.

Kahvaltı çocuğun matematiğini geliştiriyor

kahvalti-cocugun-matematigini-gelistiriyor Yapılmadığı takdirde dikkat dağınıklığı ve zihinsel performansta azalma gibi sorunlara yol açan kahvaltı alışkanlığı, çocuklarda obeziteyi engelliyor, matematik notunu bile yükseltiyor!

Herkes İçin Burun Estetiği

herkes-icin-burun-estetigi Op.Dr. Sn. Abdülkadir Göksel Burun estetiği ve fonksiyonel burun ameliyatları konusunda merak edilen tüm soru ve cevapları rehberlikportal.com okurları için paylaştı.

Ortopedik yataklar çocuklar için çok sakıncalı

ortopedik-yataklar-cocuklar-icin-cok-sakincali 18 yaşına kadar tam ortopedik yatak kullanılması bel ve boyun gelişimini olumsuz yönde etkiliyor.

Çocuğunuz beden eğitimi dersinden nefret ediyorsa dikkat

cocugunuz-beden-egitimi-dersinden-nefret-ediyorsa-dikkat Çocuğunuz beden eğitimi dersinden nefret ediyorsa, bebeğiniz emerken çabuk yoruluyor ve terliyorsa nedeni kalbi olabilir!

Doğru beslenme ve doğru egzersiz diyabeti engelliyor

dogru-beslenme-ve-dogru-egzersiz-diyabeti-engelliyor Dünya Diyabet Merkezi Medikal Direktörü Prof. Dr. M. Akif Büyükbeşe, diyabette doğru beslenmenin çok önemli olduğunu söyledi. Büyükbeşe, “Bugün yazdığımız ilaçlar sayesinde diyabet olma riski

Çocuklarınızın gözlerine bakın çünkü...

cocuklarinizin-gozlerine-bakin-cunku Anne ve babalar için çocuklarının uyuşturucu kullanıp kullanmadığını anlamanın ilk yolunun gözlerine bakmak ve çocuğunu iyi tanımak olduğu belirtildi.

Çocuklardaki büyüme geriliğine dikkat

cocuklardaki-buyume-geriligine-dikkat Düzenli kontrol ile hastalıkların erken tanı ve tedavisini kolaylaştırmış oluruz.

Çocuklarda dalgınlık epilepsi belirtisi olabilir

cocuklarda-dalginlik-epilepsi-belirtisi-olabilir NÖROLOJI UZMANI HAKAN LEVENT GÜL, “DALMA NÖBETLERI, ERIŞKIN ÇAĞA GELINDIĞINDE KENDILIĞINDEN DÜZELIR AMA ÇOK SIK DALMA NÖBETLERI OLANLARDA ILAÇ TEDAVISI UYGULANABILIR.” DIYOR.

Gripten korunmak için iyi beslenme tavsiyeleri

gripten-korunmak-icin-iyi-beslenme-tavsiyeleri "Gripten korunmak için aşı ve temizlik yetmez. Beslenmeye de çok dikkat etmek gerekir."

Küçükler televizyon başında yemek yemesin

kucukler-televizyon-basinda-yemek-yemesin Obeziteden korumak için televizyon ve bilgisayar karşısında yemek yeme alışkanlıkları ortadan kaldırılmalı.

Okula başlayan çocuklarda tuvalet kabusu

okula-baslayan-cocuklarda-tuvalet-kabusu Fobilerini yenmeleri için neler yapılmalı?

Okul Hastalıklarına karşı hazır mısınız?

okul-hastaliklarina-karsi-hazir-misiniz Streptokok anjini, soğuk algınlığı, grip, kulak ağrısı, sinüs enfeksiyonu ve diğerleri.

Kronik hastalıkları olanların Ramazan rehberi

kronik-hastaliklari-olanlarin-ramazan-rehberi Ramazan ayı bereketiyle, sıcağıyla ve upuzun bir açlık süresiyle geldi.

İlk kafa nakli için teknoloji yeterli

ilk-kafa-nakli-icin-teknoloji-yeterli İtalya merkezli Torino Gelişmiş Modülasyon Grubu’nun bir üyesi olan Doktor Sergio Canavero’ya göre insanlarda ilk kafa naklinin gerçekleştirilmesi için şu an yeterli teknoloji bulunuyor. Şu ana kadar

Kalp hastaları da oruç tutabilir

kalp-hastalari-da-oruc-tutabilir Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ali Cemal Sağ, kalp hastalığının derecesine göre kontrol altındaki kişilerin oruç tutabileceğini söyledi.

Ramazan'da beslenme önerileri

ramazanda-beslenme-onerileri Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayşe Ceren Ayalp, Ramazan ayında gün içerisinde ihtiyaç duyulan enerjinin dengeli bir şekilde öğünlere paylaştırılmasını önerdi.

Amniyon sıvısı, ölümcül bağırsak hastalığı için umut kaynağı oldu

amniyon-sivisi-olumcul-bagirsak-hastaligi-icin-umut-kaynagi-oldu Gebelik sırasında embriyonun korunması ve beslenmesi için rahimde oluşan amniyon sıvısının, prematüre bebeklerde ölüme yol açan bağırsak hastalıklarını tedavi edebildiği ortaya çıkarıldı.

Aile Hekimi Yeni Randevu Sistemi Bugün Başlıyor

aile-hekimi-yeni-randevu-sistemi-bugun-basliyor Aile hekimliğinde yeni sistem 1 Temmuz yani bugün itibari ile devre girmiş bulunuyor. Yeni aile hekimliği sistemi nasıl? Bu sistemde nelr değişti nasıl bir uygulama geldi?

KATEGORİLER

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

AYDIN - HAVA DURUMU

AYDIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ