"F.Bahçe dışındaki 17 kulüp yabancı kararına itiraz ediyor"

fbahce-disindaki-17-kulup-yabanci-kararina-itiraz-ediyor

Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur, "Federasyonun yabancı kontenjanı için almış olduğu 6+0+4 kararı kabul edilmiyor" dedi.
03 Temmuz 2013 Çarşamba 00:33

Vakfın, Esentepe'deki merkez ofisinde yapılan toplantıdan erken  ayrılan Recep Mamur, Fenerbahçe ve Kardemir Karabükspor yetkililerinin toplantıya  katılmadığını belirterek, "Federasyonun yabancı kontenjanı için almış olduğu  6+0+4 kararı kabul edilmiyor. Federasyonla karşılıklı konuşarak iyi bir noktaya gelme kararı aldık" diye konuştu. 

 

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı kontenjanı kararında ısrar  etmediğini ancak sadece Fenerbahçe'nin buna karşı çıktığını aktaran Mamur,  şunları kaydetti: "Fenerbahçe dışındaki 17 kulüp bu kuralın değişmesini istiyor.  Federasyon da bu konuda bizimle aynı fikirde. Federasyon bize, 'Fenerbahçe  tahkime giderse alınacak yeni karar bozulur' diyor. Federasyonumuz da bu konuda  çözüm arıyor. İnşallah federasyonun ve kulüplerin istediği doğrultuda bir karar  çıkar." 

 Avrupa Birliği vatandaşlığı taşıyan futbolcuların yabancı  kontenjanında oynamaması gerektiğini dile getiren Mamur, Kulüpler Birliği  Vakfı'na başkan adaylığı konusunda ise henüz bir şeyin belli olmadığını ifade  etti.

 

Cavcav: TFF'nin yabancı kontenjanı ile ilgili kararını yeniden gözden geçirmesini istiyoruz

 

Kulüpler Birliği Vakfı Onursal Başkanı İlhan Cavcav,  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetiminin, yabancı oyuncu kontenjanıyla ilgili  kararını tekrar gözden geçirmesini istediklerini söyledi. Vakfın, Esentepe'deki merkez ofisinde yaptığı toplantı sona erdi.  Toplantının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan vakfın onursal başkanı ve  Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Fenerbahçe ve Kardemir Karabükspor'un  yöneticilerinin toplantıya katılamadığını belirtti. 

 

 

Bazı kulüplerde yönetim değişiklikleri olduğunu ve eski Kulüpler  Birliği Vakfı Başkanı Halil Ünal'ın Eskişehirspor Kulübü'nün genel kurulunda  başkanlığa seçilemediği için görevi bıraktığını hatırlatan Cavcav, "Vakfın  onursal başkanı olarak bütün kulüplerimize haber verdim. Yapmış olduğumuz  toplantıda 17 Temmuz'da Ankara'da yeni yönetimimizi seçme kararı aldık" dedi. 

 

 

TFF'nin yabancı oyuncu kontenjanıyla ilgili aldığı 6+0+4  kararını  değiştirmesini arzu ettiklerini anlatan Cavcav, "Seçtiğimiz federasyonun çok  değerli başkanı ve yönetiminden, bu kararı tekrar gözden geçirmesini istiyoruz.  Yıldırım Demirören kardeşimiz yarın bir toplantı yapacağını Galatasaray Kulübü  İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan'a iletmiş. TFF'nin yarın vereceği kararı,  kulüplerimizin görüşü çerçevesinde bir defa daha düşünerek almasını bekliyoruz." 

 

"Kararın değişmesi 17 kulübün arzusu" 

 

Cavcav, Fenerbahçe dışındaki 17 kulübün yabancı oyuncu kontenjanıyla  ilgili alınan kararın değiştirilmesini istediğini belirterek, TFF'nin de bu  doğrultuda karar almasını arzu ettiklerini söyledi. 

 

TFF yönetimini kendilerinin seçtiğini vurgulayan Cavcav, şunları  kaydetti: "Bu federasyonu biz seçtik. Dolaysıyla falan kulübün arzusu değil, bu  istek umumi olarak 17 kulübün temennisiydi. Bizim bu hususta ricamız, bu  kararlarını bir defa gözden geçirmeleri. 'Bu kararı değiştirmeyiz' gibi bir  tutumun içine girerlerse o zaman da 17 Temmuz'da yapacağımız toplantıda ne gibi  kararlar alırız, bunu söylemek mümkün değil. TFF'den bir arzumuz da altyapı  konusunda kulüpleri teşvik etmeleri." 

 

 

Fenerbahçe Kulübü'nün yabancı kontenjanıyla ilgili tutumuna üzüldüğünü  dile getiren Cavcav, "17 kulüp, kararın değişmesi için imza attı. Fenerbahçemiz,  Türkiye'nin büyük kulüplerinden birisi. Ben şahsen bu dilekçeye imza atmamalarını  üzüntüyle karşılıyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

 Kaynak: http://skorer.milliyet.com.tr/-f-bahce-disindaki-17-kulup/-/detay/1731131/default.htmEtiketler: Türkiye , Ankara , Fenerbahçe , Kulüpler Birliği , Avrupa , Yıldırım Demirören , Kayserispor , Gençlerbirliği , Eskişehirspor , İlhan Cavcav , Avrupa Birliği , Karabükspor , Kulüpler Birliği Vakfı , Türkiye Futbol Federasyonu , Halil Ünal , Recep Mamur , Fenerbahçe Kulübü , Galatasaray , futbol , Lutfi Arıboğan , Oyuncu , F.Bahçe , Türkiye'nin , ANKARA'da , diyerek , sadece , Fenerbahçe'nin


Haber okunma sayısı: 4492Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

AYDIN - HAVA DURUMU

AYDIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ